Історія – це завжди історія людей. Людей, які жили і працювали, мали свої бажання, прагнення, інтереси, переконання і світоглядні настанови. Історія кафедри філософії та соціально-гуманітарних наук – це також історія людей, які з часу її заснування, а це були 70-і роки XX ст., передавали студентам різних спеціальностей знання, вчили і виховували студентів, докладали всіх неймовірних зусиль, щоб сформувати особистість. Протягом різних років на кафедрі працювали фахові викладачі й прекрасні люди – Володимир Йосипович Бондарчук, Петро Миколайович Дзюба, Микола Олексійович Григорчук, Іван Денисович Мацюк, Климентій Сергійович Островський, Ольга Володимирівна Когут, Олександр Васильович Чернов, Надія Яківна Дзіковська, Валерій Миколайович Щипановський, Микола Антонович Дудар, Олександр Олександрович Гернего, Леонід Антонович Виговський, Оксана Мар’янівна Ходаковська, Тамара Йосипівна Захарова, Василь Петрович Сосна, Анна Францівна Рослюк,Руденко Станіслав Федорович. Завдяки їх зусиллям було виховане ціле покоління українців. До 2021 року кафедра називалася кафедрою філософії та політології.
За останній час у нас працювали викладачі, які зараз реалізують свої можливості в різних сферах діяльності, в інших структурах університету. З 2021 року кафедра перейменована на кафедру філософії та соціально-гуманітарних наук. Завідувач кафедри – доктор філософських наук, професор Наталія Кирилівна Петрук. На кафедрі працюють фахівці в галузі філософії, соціології, культурології, політології. Це: доктор політичних наук, професор Володимир Михайлович Гоцуляк, кандидат педагогічних наук, доцент Олена Вікторівна Гапченко, кандидат політичних наук, доцент Наталія Віталіївна Лютко, кандидат історичних наук, доцент Валерій Васильович Дячок. Велику допомогу у викладанні філософії завжди надає доктор філософських наук, професор Наталія Вікторівна Семенюк.
Члени кафедри здійснюють значну роботу з надання цілого спектру освітніх послуг студентам Хмельницького національного університету, забезпечуючи викладання таких дисциплін: філософія, логіка, етика та естетика, філософія науки, філософські проблеми наукового пізнання, політологія, історія політичних вчень, соціологія, культурологія, культура мовлення. Помітними в українському інтелектуальному просторі є також наукові досягнення кафедри, міжнародна співпраця з польськими університетами.
В часи жорстокої і нещадної війни України з російським агресором всі ми єдині в бажанні перемоги над ворогом і в прагненні допомогти українській армії. Слава Україні!